Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hyperavers - Polska
#1
Info z TopDJ.

Grupa HypeRavers tak naprawdę powstała w 2000 roku jako formacja Project Stigma. W skład jej wchodzili i wchodzą do dziś Andrzej Adamski (DJ Edy) i Mariusz Karwacki (DJ Marina). Obaj mają na swoim koncie wiele występów jako DJ'e. DJ Edy za konsolą stoi już ponad 15 lat i obecnie jest rezydentem clubu Eden w Śmignie koło Tarnowa. Styl muzyczny jaki preferują obydwaj panowie skłonił ich do pracy i późniejszego wydania pierwszego albumu pt. "Red Planet". Niestety pech jaki towarzyszył podczas pracy nad tym albumem niestety wpłynął na skład i jakość nagrań. Minęły trzy pracowite lata, które zaowocowały stworzeniem własnego skromnego studia i zakup do niego bezcennego sprzętu. Urządzenia zupełnie odmieniły pracę, a przede wszystkim jakość nagrań. Powstało wiele nagrań które odtwarzane były tylko na koncertach.

Utrzymywano styl tranowy, ale dosyć nie typowy. Cały czas zespół zdobywał doświadczenie i próbował stworzyć utwór dla większego grona, czyli popularnie mówiąc komercję w typowym niemieckim stylu euro-trance. Project Stigma nawiązała współprace z innymi grupami działającymi w Polsce, co spowodowało wymianę doświadczeń w dziedzinie produkcji muzycznych. Grupa nawet założyła działalność mającą na celu pomoc młodym DJ'om i twórcą muzyki, którą nazwali Stigma Records. Do studia do dziś przyjeżdżają różni ludzie chcący się czegoś nauczyć. W kwietniu 2003 roku nastąpił przełom. Powstał utwór "Rain", do którego wokal nagrał partnerski zespół Clubringer z Warszawy. Zaśpiewała Kasia Leasing. Nakręcono wideoklip i wtedy się zaczęło. Zainteresowanie ze strony niemieckiej spowodowało wycofanie go z emisji i prace nad tym utworem w Niemczech. Utwór "Rain" został wydany w Niemczech, ale i w Polsce jest dostępny. Współpraca z niemieckimi DJ'ami spowodowała również wymuszenie na grupie zmianę nazwy i tak powstał HypeRavers.

HypeRavers skończyło pracę nad albumem pt. "In My House", do którego został nagrany wideoklip. Po kilku miesięcznej przerwie zespół pod nazwą HypeRavers rozpoczął koncertowanie. Do Andrzeja i Mariusza dołączyła Iza, która użycza swojego profesjonalnego głosu.
___________________________________________________________________

Aktualnie zespół się rozpadł pare lat temu. Obaj panowie zajęli się solowymi projektami:

Amoq - DJ Marina

DJ Edy - pod własnym pseudonimiem lub pod szyldem Hyperavers.

Jak dla mnie jeden z klasyków zaraz obok East Clubbers.



[-] 3 użytkowników podziękowało Krzychowsky za ten post:
  • .DragoN., Chytry Jaca, Jumproxx
#2
Szczerze? Nawet o nich nie slyszalem Wink Dzieki za info Smile




Signature of Jumproxx
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links
[-] 1 użytkownik podziękował Jumproxx za ten post:
  • DJ Kludu
#3
Sprawdz sobie "Top Secret" , "In My House" , "Snow", "Rack The Beats"



#4
Ogarne ogarne Smile Moze mi sie spodoba Big Grin




Signature of Jumproxx
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links
#5
Dobrze mi znany projekt gdyz z mojej okolicy Tongue Mieszkalem 4km od Edenu dzis znanego jako MultiClub 139 w Smignie. Pamietam poczatki formacji wlasnie jako Project Stigma i numer " Rain " z teledyskiem kreconym rowniez w Tarnowie i drodze do Edenu potem wlasnie " In My House " ktory jak sie nie myle krecony byl na Azotach.

Ogolnie moje dziecinstwo i poczatki przygody z muzyka



[-] 1 użytkownik podziękował D-Basse za ten post:
  • Krzychowsky
#6
U mnie to samo, też dzieciństwo :] pamiętam jak ich kawałki były na jednym CD z serii "Clubbing CD" z magazynów wydawnictwa play.com.pl, wtedy usłyszałem ich po raz pierwszy. Miałem może z 11, 12 lat Smile
A wcześniejszy Project Stigma też sprawdzałem, tyle, że to już bardziej był trance, zalatujący amatorką, ale miły dla ucha Tongue



#7
(04-30-2013, 22:49)Krzychowsky napisał(a): Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links
U mnie to samo, też dzieciństwo :] pamiętam jak ich kawałki były na jednym CD z serii "Clubbing CD" z magazynów wydawnictwa play.com.pl, wtedy usłyszałem ich po raz pierwszy. Miałem może z 11, 12 lat Smile
A wcześniejszy Project Stigma też sprawdzałem, tyle, że to już bardziej był trance, zalatujący amatorką, ale miły dla ucha Tongue

oooo wlasnie to rowniez pamietam te CD Big Grin dokladnie wtedy byly moje poczatki... E-Bonit i jego Samba Chromatic, Kalwi & Remi, Liqiud Tuner (potem jako Disco Freak) East Clubbers... stare czasy...



#8
Hyperavers kojarze... Jak dla mnie najlepsze jest In My House Big Grin



#9
Cytat:U mnie to samo, też dzieciństwo :] pamiętam jak ich kawałki były na jednym CD z serii "Clubbing CD" z magazynów wydawnictwa play.com.pl, wtedy usłyszałem ich po raz pierwszy. Miałem może z 11, 12 lat

Dokładnie, ta płyta dołączona była do Syrenka Racer, od razu lepiej się grało przy takiej muzie Big Grin był też na niej DJ Bazz - Old School. Po tylu latach dowiedziałem się, że to polscy producenci.



[-] 1 użytkownik podziękował klawisz755 za ten post:
  • Krzychowsky


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  99ers - Polska 99ers 0 165 10-26-2023, 14:34
Ostatni post: 99ers
  Dancefloor Kingz - Polska .::FAQ::. 27 8,293 01-27-2019, 04:38
Ostatni post: DJLunBB
  Technorocker (Polska) scratchman 0 1,105 08-16-2018, 16:59
Ostatni post: scratchman
  Hardbase Deejay Team - Polska .::FAQ::. 6 2,798 06-27-2018, 15:59
Ostatni post: DancefloorKingz
  Flashtune - Polska .::FAQ::. 10 4,025 04-25-2016, 19:54
Ostatni post: Eleman



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości