Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wykręcić taki lead?
#1
Proszę o pomoc, daję punkty reputacji i THX Smile


Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links



#2
Nexus xD Ale mało prawdopodobne że go zrobisz Smile Ja bawiłem się z tym prawie rok i nic, wiec sobie dałem spokoj. Dam ci wskazówkę: Eurobuzzery, Detune Incorporated, te leady na pewno Smile W nexie je znajdziesz.




Signature of Diven BEST Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links
<3
[-] 1 użytkownik podziękował Diven za ten post:
  • Linz
#3
(05-04-2015, 21:53)Diven napisał(a): Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links
Nexus xD Ale mało prawdopodobne że go zrobisz Smile Ja bawiłem się z tym prawie rok i nic, wiec sobie dałem spokoj. Dam ci wskazówkę: Eurobuzzery, Detune Incorporated, te leady na pewno Smile W nexie je znajdziesz.

Wielkie dzięki mistrzu! <3



#4
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links


I bez nexusa idzie się obejść (:
Gdyby dłużej nad tym posiedzieć to możliwe że byłby praktycznie identyczny.




Signature of Hard3eat [Obrazek: IRfY64r.gif]
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links



[-] 1 użytkownik podziękował Hard3eat za ten post:
  • Linz
#5
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links


To masz jeszcze moja wersje z nexem Smile Bez zadnych efektów.




Signature of Diven BEST Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links
<3
[-] 1 użytkownik podziękował Diven za ten post:
  • Linz
#6
(05-06-2015, 19:13)Diven napisał(a): Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links


To masz jeszcze moja wersje z nexem Smile Bez zadnych efektów.

Wielkie dzięki, Hard3eat i Diven, za**biste robicie te synthy ;*

A jeszcze jedno jakbyście mogli mi pomóc:
jak zrobić taki profesjonalny reverb THT (że jak nic nie gra to jest głośny, a jak gra to cichy?) tak H3 zrobił?

Tylko manualnie przez to?

I jaki lead jest najlepszy?

[Obrazek: DJhcLQF.png]

@H3: efekt jest i tak identyczny



#7
No to tak...możesz to zrobić na dwa sposoby:
- Zautomatyzować natężenie reverbu i ustawić to ręcznie (mniej więcej tak jak pokazałeś na screenie tylko używając automatyzacji na playliście) plus tego sposobu jest taki że nie masz latencji (o tym wspomnę przy sposobie drugim) a minus że zajmie Ci to o wiele więcej czasu i szczerze mówiąc przy skomplikowanych leadach mija się to z celem po prostu.

- Sposób drugi to użycie tzw. kompresji 'sidechain' na reverbie.FL jest na tyle ubogi pod tym względem że musisz użyć do tego tylko i wyłącznie Fruity Limitera który niestety ma sporą latencje (opóźnienie) która może sprawić że lead będzie lekko przesunięty np: w prawo a co za tym idzie nie będzie się zgrywał z kickiem..to jest minus.Plus jest taki że nie musisz się bawić kilkanaście minut ustawiając automatyzację (: a lead razem z reverbem zawsze można zgrać do wava i wrzucić go na playliste.

No to tak,na początku wrzuć leada na któryś z kanałów na mixerze (Np: kanał 4 tak jak na obrazku) później (najlepiej) na kanał obok wrzuć 'jakiś' reverb (ja używam reverbu Valhalla Vintage Room albo Valhalla Room Verb) ważne by suwak 'wet czy mix' był ustawiony na 100% bo chcemy słyszeć z tego kanału tylko i wyłącznie sam reverb. Możesz również wrzucić eq PO reverbie by odciąć nie potrzebny 'dół' który może trochę zamulić leada. No i na sam koniec po reverbie i eq leci Fruity Limiter (Patrz obrazek).

Teraz będąc na kanale z leadem kliknij prawym przyciskiem myszy na taką strzałkę w prostokącie (zakreślona na obrazku) i wybierz 'Sidechain to this track'.Powinno Ci się wyświetlić takie 'pokrętło' którym ustawiasz jak dużo sygnału ma wejść do reverbu (czym więcej tym więcej reverbu,jak ustawisz to na 100% to będziesz słyszał tylko reverb...) Ustaw to na mniej więcej 50%.

Teraz wejdź w Fruity Limiter,przejdź do zakładki COMP (kompresor) i z okienka 'sidechain' wybierz 1.
Dalej musisz ustawić THRES (threshold - punkt zadziałania kompresora) i RATIO (natężenie/siła kompresji)...problem w tym że każdy lead,synth czy cokolwiek będzie miał inny 'poziom' (głośność) wejściowy a co za tym idzie będziesz musiał dopasować THRES na słuch albo po przez wykres w fruity limiterze.Możesz zacząć od -30 THRES i 12.1 RATIO.Dalej masz gałkę GAIN którą możesz dodatkowo zwiększyć głośność samego reverbu. Kolejną i co by nie było ostatnią rzeczą jest REL (release). Od tego zależy jak szybko kompresor 'odpuści' i usłyszysz ten reverb. Podstawowe ustawienia powinny być ok ale zawsze możesz spróbować je lekko zwolnić.

I to by było właściwie na tyle,mam nadzieje że jakoś sobie poradzisz Big Grin

[Obrazek: ZY0iTlP.jpg?1]


Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links


Tak to powinno brzmieć mniej więcej




Signature of Hard3eat [Obrazek: IRfY64r.gif]
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links



[-] 1 użytkownik podziękował Hard3eat za ten post:
  • Linz
#8
w sumie drugi tht by się przydał tak wiec powodzenia i dziekuje



#9
Wielkie dzięki H3, nagroda oczywiście Smile

Jeszcze kilka pytań (za thx i rep.)

1. Co daje Sidechain? Bo nie mogę go przestawić na "1"
2. Nie wiem czy zrozumiesz:

Jak zrobić taki efekt w leadzie, że jest taki bardzo cichy hi hat na początku, nie sam dźwięk?
np. tak jak tu Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links


i u maniana?





Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  S.B.P - Hands Up Freaks,Clubbticket BASS & East Clubbers LEAD (Style) Smirnoff 1 237 06-09-2023, 20:12
Ostatni post: winmap
  DJ Space Raven - Angels Lead You In-(TOXXO44X)-WEB-2008-ASOT+4 syryk 1 392 04-29-2023, 10:24
Ostatni post: Agressor
  Leslie-H feat. Meryna - Elszállt A Magány (Taki & Mike Jr. & BassMan Tunning Bootleg) Smirnoff 1 195 01-04-2023, 14:52
Ostatni post: Smirnoff
  THT Lead 2k23 Restless 0 272 11-26-2022, 11:54
Ostatni post: Restless
  Hardstyle lead Sylenth1 3.x bramd 1 1,541 08-05-2022, 10:07
Ostatni post: bramd



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości