Handsupowo.pl, Hands Up Music, New Hands Up mp3

Pełna wersja: Licencja dla DJ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od dnia 16. lipca polscy DJ-e mogą szybko i wygodnie wykupić licencję na legalne odtwarzanie muzyki, niezależnie od źródła jej pochodzenia. Wszystkie formalności w jednym serwisie dj.zpav.pl. Wielu profesjonalnych DJ-ów, by ułatwić sobie pracę, kopiuje nagrania z oryginalnych nośników na komputer lub specjalnie skompilowane CD. Wymaga to uzyskania stosownej licencji od organizacji zrzeszających autorów, artystów i producentów nagrań. Od dziś procedura uzyskania takiej licencji została maksymalnie uproszczona. Osoby zawodowo zajmujące się odtwarzaniem muzyki w klubach i dyskotekach, za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego znajdującego się pod adresem dj.zpav.pl, mogą w prosty sposób załatwić wszystkie formalności bez wychodzenia z domu.

[Obrazek: 1.jpg]

Uzyskanie licencji zamyka się w trzech prostych krokach:
1) należy wypełnić formularz na stronie internetowej
2) wydrukować automatycznie wygenerowaną licencję
3) dokonać przelewu na wskazane, indywidualne dla każdego DJ-a, konto bankowe.
Koszt rocznej licencji wynosi 2000 zł brutto, jednak faktyczna wysokość opłaty zależna jest od czasu pozostałego do końca bieżącego roku kalendarzowego. (Dla przykładu: opłata za licencję wykupioną 1 lipca będzie wynosić jedynie 50 % rocznej stawki.) Licencja musi być rokrocznie odnawiana.

Wspólna inicjatywa ZPAV, ZAIKS oraz STOART dotycząca zdalnego pobierania licencji pokazuje, że Organizacje Zbiorowego Zarządzania potrafią dobrze ze sobą współpracować z korzyścią dla swoich klientów. Licencja dla DJ-ów jest tego doskonałym przykładem. "Mamy nadzieje, że nasz serwis zostanie doceniony przez środowiska DJ-ów i znacząco ułatwi im pracę" – stwierdził Bogusław Pluta, dyrektor OZZ ZPAV.

W myśl ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. każdy, kto wykorzystuje w swojej działalności fonogramy i wideogramy, zobligowany jest nie tylko do korzystania z legalnych nośników, ale i do odprowadzania opłat z tytułu ich eksploatacji do Organizacji Zbiorowego Zarządzania, reprezentujących twórców, wykonawców i producentów. Nie przestrzeganie obowiązujących przepisów jest ścigane i wiąże się z groźbą pociągnięcia do odpowiedzialności prawnej.

[Obrazek: 2.jpg]

Kilka słów o ZPAV, ZAIKS oraz STOART

Związek Producentów Audio-Video jest stowarzyszeniem producentów fonogramów i wideogramów. ZPAV powstał w 1991 roku z inicjatywy osób z branży muzycznej, przede wszystkim w celu reprezentowania interesów legalnych producentów w obliczu piractwa fonograficznego, które na początku lat 90-tych sięgało 95%. ZPAV posiadając zezwolenie Ministerstwa Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego chroni praktycznie wszystkich producentów nagrań funkcjonujących na polskim rynku. ZPAV jest polską Grupą Krajową Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI), która zrzesza i reprezentuje światowy przemysł muzyczny (ponad 1400 firm w 76 krajach).

Stowarzyszenie Autorów ZAIKS jest najstarszą polska organizacją zbiorowego zarządzania. Została założona w 1918 roku pod nazwą Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych. Po II wojnie światowej. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS było przez ponad 40 lat jedyną organizacją ochrony praw autorskich w Polsce zrzeszającą twórców, których tworzywem było słowo, muzyka, obraz, układy choreograficzne, a nawet architektura. Zgodnie z przyjętymi rozwiązaniami prawnymi, od 1994 roku ZAiKS jest jedną z wielu organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi w Polsce.

STOART jest Związkiem Artystów Wykonawców powstałym z inicjatywy trzech stowarzyszeń działających w Polsce od ponad 40 lat, reprezentujących wszystkie gatunki muzyki: Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków SPAM, Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego PSJ oraz Stowarzyszenia Muzyków Rozrywkowych w Polsce STOMUR. STOART jest największą organizacją na tym polu i zajmuje się pobieraniem wynagrodzeń z tytułu wykorzystywania artystycznych wykonań przez nadawców oraz innych użytkowników.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links
oo dzieki za info Smile