Handsupowo.pl, Hands Up Music, New Hands Up mp3
Hardcorowa przestrzeń synt - Wersja do druku

+- Handsupowo.pl, Hands Up Music, New Hands Up mp3 (https://handsupowo.pl)
+-- Dział: Kosz (https://handsupowo.pl/Forum-Kosz)
+--- Dział: Kosz (https://handsupowo.pl/Forum-Kosz--20)
+--- Wątek: Hardcorowa przestrzeń synt (/Thread-Hardcorowa-przestrze%C5%84-synt)



Hardcorowa przestrzeń synt - Eleman - 03-06-2014

Witam wszystkich bardziej i mniej znających się na produkcji i muzyce !!!


Otóż sprawa wygląda tak: OmgOmgOmg



Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links



Jak osiągnąć tą ekstra przestrzeń słyszalną w wielu utworach HU/Dancore/UK Hardcore ???????

Szczególnie w tym utworze, a jeszcze szczególniej - na samym początku.

Bo na samym początku, mimo iż nie ma lidu, tego syntu prowadzącego, jest to mój ulubiony moment w tym utworze. Chodzi mi o ten synt, który idzie jakby równolegle z basem, ale na pewno kilka oktaw wyżej, i to ma chyba jeszcze jakiś revern czy coś, bo brzmi tak pięknie że się zakochałem Heart

Jak właściwie się nazywa to brzmienie, ten element utworu, pad jakiś czy co ?

No i najważniejsze - jak to zrobić, na czym to wykręcić, nie wiem, są jakieś fajne presety do tego, najlepiej na sylentha, hmm może w tej pace od H3 "Dream Soundbank" jest jakiś preset który po odpowiedniej modyfikacji może tak brzmieć ?

Jak osiągnąć coś takiego, bo razem z basem, perką i resztą to brzmi genialnie. OmgBlush Big Grin


RE: Hardcorowa przestrzeń synt - Discotoxic - 03-06-2014

pad z saidchainem.


RE: Hardcorowa przestrzeń synt - Eleman - 03-07-2014

Hmm no niby pad z saidchainem, tez tak robię, ale to nie brzmi tak samo, to nie jest ta harmonia, ten klimat, wg mnie ta barwa tego padu jest dość specyficzna, zresztą już o to pytałem w pierwszym poście. Większość padów które mam nawet po modyfikacji z innych brzmień jest dużo gładsza, co nie zmienia faktu, że ostrzejsze presety leadów zagrane jako pady tez się tu niestety nie sprawdzają.


RE: Hardcorowa przestrzeń synt - RobBrian - 03-09-2014

Mam ten sam problem co przedmówcaWink. Pomoże ktoś?


RE: Hardcorowa przestrzeń synt - keron4 - 03-09-2014

to sa dobrze dobrane akordy na saidchanie i brzmia swietnie jezeli nie urozmaicisz swoich to nie osiagniesz takiego efektu


RE: Hardcorowa przestrzeń synt - NENO - 03-09-2014

Supersaw Lead na wysokiej oktawie z mocnym sidechain'em i ściętym ,,dołem" co by nie kolidował z bass'em (który z kolei ma nieco uciętą górę). I dobrze rozegrany w panoramie. Taki efekt jest łatwy do uzyskania.


RE: Hardcorowa przestrzeń synt - Eleman - 03-10-2014

Hmm, okej dzięki, to żeby nie zakładać kolejnego tematu...

Ostatnio słucham dużo oldskulowego Happy Hardcore, przypominającego bardziej szybkie techno, i współczesnego UK Hardcore przypominającego już szybki hands up, i w obydwu zauważyłem że wszystkie ścieżki są z wyjątkiem...basu. Jeśli już jest, to bardzo słabo słyszalny, ale zazwyczaj go nie słychać, jedynie na offbicie ścieżkę basu wybija ten cały pad bądź dodatkowa ścieżka na głównym leadzie...WTF ? Może mi to ktoś wyjaśnić ? Bo wszędzie piszą że tam ma być normalnie bas, a ja tam słyszę dziwny kick i pad, jakby brak niskich częstotliwości zupełnie.....czy to tylko złudzenie ? Jeśli tak, to co je powoduje, że to tak wszystko brzmi ? Zaznaczam że odsłuch mam dobry, zazwyczaj niskie częstotliwości, nawet do 40 Hz w dół słyszę wyraźnie...poniżej zresztą też tak do niecałych 30 Hz słyszę i czuję takie plumkanie już bardziej, w sumie to bardziej czuje niż słyszę, takie ciche buczenie już...Natomiast we wspomnianych wyżej gatunkach nie słyszę poniżej niecałych 100 Hz nic......

PS: Oczywiście nie dotyczy o wszystkich utworów, głównie sprawa dotyczy happy hardcore, bo w przykładzie jaki podałem w pierwszym poście, słyszę bas bardzo wyraźnie, chociaż jest on inny od hendzapowego, właśnie wie ktoś jak osiągnąć takie brzmienie w miksie, i generalnie jakiego syntu, presetu użyć najlepiej ? Bo ja eksperymentowałem z różnego rodzaju kompresją, maksimusem, sajdczajnem, EQ itp. i nie ma tego czegoś...Co źle robię ? Sajdczajn z grossbeata do tego wystarczy, nie ?