Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MARiBOR oszukuje konsumentów?
#1
Hej,
miałem jakieś dziwne podejrzenie i chyba się ono sprawdziło. Już tłumaczę o co chodzi. Weźmy przykładowo jeden utwór z relka Aquagen - Voices.
W NFO jest napisane, że url to junodownload.com czyli ten relek pochodzi niby z junodownload. Jest to chyba jednak nie prawdą. Miałem pewne podejrzenia. Zakupiłem ów relek na junodownload, wyczyściłem pliki ze znaczników  w programie mp3 tag, pozostawiając same strumienie. I pliki
01-andrew_spencer_and_aquagen_-_voices_(radio_edit).mp3 (MARiBOR)


1-Andrew_Spencer___Aquagen_-_Voices_(radio_edit)-320kb_s_MP3.mp3 (zakupiony plik)
Po pierwsze mają inny strumień.
Po drugie różnią się rozmiarem.Plik z MARiBORu

Rozmiar:
6,04 MB (bajtów: 6 337 306)
Plik z juno


Rozmiar:
6,04 MB (bajtów: 6 338 350)
Różnica jest nie wielka, ale oba pliki są wyczyszczone z jakich kolwiek metadanych, które mogłyby zwiększyć rozmiar.
Może i jest to jakieś czepianie się szczegółów, i takie zmiany w żaden sposób nie wpływają na jakość dźwięku tych utworów, ale to nie fer trochę z strony MARiBORu, że podają błędne źródło nabycia pliku. A może po prostu za każdym razem jak kupujemy plik na juno jest on inny? Nie wiem. Wątek dość nietypowy, ale postanowiłem podzielić się moimi spostrzeżeniami.
Dla zainteresowanych mogę wrzucić oba pliki i ktoś inny może to zanalizuje bardziej.



#2
MARiBOR jak i część innych grup bierze te relki z Deezera (podobno)




Signature of Restless
--> Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links
<--
#3
Z Deezera na pewno nie. Tam jest też inny strumień (sprawdzałem).
NP relek Ocean Of Love DJ'a Gollum'a został zrippowany 09.04 czyli w dniu premiery. Na deezerze pojawił się on dopiero później.

Co do uczciwości grup to na pewno ZzZz bierze z tych źródeł co jest na pisane, w sumie tylko MARiBOR przykuł moją uwagę, ale nie sprawdzałem dogłębnie relków od innych grup. Zwłaszcza nie mogę zweryfikować play.google.com, bo tam nigdy nie kupowałem, a z resztą, ja zawsze mam trafne przeczucia Smile



#4
Od kiedy na Dezeer są wydania jeden dzien wczesniej???Maribor wydaje relki te nowe wczesniej niz sie ukażą ,więc napewno z juno lub innch digitalii ale napewno nie z Dezeera ani spotify.A jesli chodzi o konwerty to kwestia programu do ripowania itp.Każda grupa riperska ma inny system ripowania i konwertowania. Sorka za błędy ale pisałem to z fona.



#5
No spoko. Ja nie wiem na jakiej zasadzie oni to rippują, może jest to gdzieś napisane, bo chętnie bym o tym poczytał.
Co do konwersji nie wiem po co to albo ja czegoś nie rozumiem. Po co konwertować jeszcze raz oryginalny strumień? No chyba, że np taka grupa kupuje WAV i potem jest on konwertowany w programie i odpowiednio otagowywany.
Dopiero od nie dawna mnie takie rzeczy zainteresowały, więc mogłem coś głupiego napisać co dla innych wydaje się oczywiste jak 2 + 2 =4 Smile



#6
Restless kolego mój tez słyszałem ze z Dezeera ale na 20% podobno xD



#7
DJ Graco tego najstarsi górale nie wiedzą co oni mają za system ,to jest ich tajemnica i tego nie zdradzą xD



#8
No i kolejny dowód, że jednak oszukuje.
Nie mowię, że biorą relki z deezera, bo to nie prawda, i tego relka nawet na deezer nie ma.
Weźmy pod ówagę relek Alex Megane - Little Lies (Part 2)
I tu znowu jest różnica w strumieniu. Ten od MARiBORu jest zakodowany w LAME3.99.5, atomiast zakupiony relek z Juno ma LAME3.96r
Taka informacja tylko.



#9
A w np Beatporcie wszystkie utwory nawet te nowe jak kupowałem ostatnio to są kodowane w Lame 3.97
a w relkach od MARiBORu przykładowo Eyeopener Singin Dam di da doo jest Lame 3.99.5.
Może oni kupują utwory w formacie WAV i dopiero wtedy konwertują na mp3. Ciekawe to jest.







Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości