Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pekursor gatunku Hands Up
#1
Podzielcie się uwagami kto lub jaka formacja przyczyniła się i od czego zaczął się gatunek Hands Up za nim tak ten nurt się nazywał. Bo mnie to nurtuje. Wiadomo przez lata '90 muzyka klubowa przechodziła renesans i dużo nurtów wyginęło lub się rozwinęło np. Trance i pod gatunki. Dla mnie boom na Hands Up zaczął się w 2003 roku. Tak grzebiąc w internecie to chyba Starplash najwcześniej tworzył w takim hands up'owym stylu czy Jens O. A wy co sądzicie?



#2
Pierwszym HU jaki pamiętam z tamtych czasów był Rocco - Everybody (od razu przy pierwszym odsłuchu nagrany na kasetę z radiowej listy przebojów - było to radio RSC Skierniewice). W tym samym roku (2001) ukazał się jeszcze "Jan Wayne - Total eclipse of the heart", a kilka miesięcy później ale już w 2002 roku "Because the night" i "More than a feeling".

A jeżeli chodzi o prekursorów to będą to raczej te utwory:

Masterboy - Porque Te Vas [1999]




Masterboy - Feel The Heat 2000




Masterboy - I Need A Lover Tonight (2002)





Signature of Andy J
[-] 2 użytkowników podziękowało Andy J za ten post:
  • BarthezJumper, PatrykP
#3
Cześć, ciężko powiedzieć kiedy i kto nazwał to dokładnie, ja mogę napisać ze swojej pamięci, że pierwszą osobą, o jakiej usłyszałem, że nazywa swoją muzykę mianem Hands Up był Rob Mayth. Bez wątpienia to postać, która "zdefiniowała" ten gatunek do takiego stopnia, że chyba jeszcze do dzisiaj jego utwory są dla wielu niedoścignionym wzorem.

Jeśli chodzi o Rocco i spółkę, to wtedy nieśmiało ten styl nazywali Dancecore, co ostatecznie się tak nie spopularyzowało. Pamiętam również, że wtedy generalnie był lekki hejt na tego typu komercyjne wynalazki, z różnych powodów. Pierwszy jest taki, że 90% tych utworów to były po prostu przeróbki i zapożyczenia, covery starych przebojów Rave, Techno, Happy Hardcore, jak również oczywiście znanych szlagierów (typu "Everytime We Touch" czy "Moonlight Shadow"). Wielu nie spodobało się, że ich ukochane utwory z młodości zostały "zepsute" nowymi wersjami. 

Dzieciakom to nie przeszkadzało... dzieciaki nie były świadome, tylko świetnie się bawiły. Wink 

Wiecie, muzyka rozrywkowa bazuje na odtwórstwie, od wielu lat nie wymyślono nic nowego, stare przeboje i melodie ubiera się po prostu w nowe szaty i dostosowuje do panujących standardów. Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej na ten temat polecam stronę Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links


Gwarantuję, że Wasz ulubiony utwór z dzieciństwa był niczym innym jak zwykłą przeróbką czyjegoś pomysłu. Wink Nawet nasz polski legendarny "Klaskacz 2001" to po prostu zremixowany Mauro Monacci - Ipnosi, techno banger bodaj z 1998 roku... ale wtedy nikt o tym nie wiedział, i pewnie 99% ludzi nadal żyje w błogiej nieświadomości.

Dla przykładu pierwotne wersje "Everybody" oraz "Generation Of Love" od Rocco, odpowiednio rok 2000 i 1996. 

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links


Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links



[-] 3 użytkowników podziękowało Pan Mareczek za ten post:
  • Andy J, BarthezJumper, PatrykP


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Informacje na temat gatunku Madenn 0 575 06-05-2017, 23:47
Ostatni post: Madenn



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości